Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy taka myjka się nada

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy taka myjka się nada

    Witam poszukuje modułu sterowania wentylatorami wyglada to tak tyle tylko ze z takim oznaczeniem 1JO919506 L Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam. modul sterownika klimatyzacji skoda octavia tuor - Szukaj w Google

  • #2
    Czy taka myjka się nada

    Witam, chciałem kupić myjkę ciśnieniową, nastawiłem się na karchera, ale sporo osób odradzało mi najtańsze modele. Może ktoś mi podpowiedzieć, czy ta myjka Myjka będzie się nadawała, czy lepiej dołożyć do czegoś innego.
    Sprzęt ma być używany 2 - 3razy w miesiącu.
    Pozdrawiam.
    Edit:
    Dodam jeszcze, że to model PHD 100 D2
    Parametry:
    Moc 1450W wydajnosc 400L/H Cisnienie max 100 Barów w zestawie pianownica

    Komentarz


    • #3
      stefan1818, wszystko zależy czego oczekujesz od myjki.
      Jeśli mycie bezdotykowe - zapomnij, efektywniejsze spłukiwanie niż wężem - jak najbardziej.
      obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
      wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

      Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

      Komentarz


      • #4
        Domyślam się, że efektywnie nie umyję - na myjni bezdotykowej nie domywam :P Chodzi mi bardziej o to, czy ktoś z was ma taki sprzęt (bądź o podobnych parametrach) i czy się psuje, jak z hałasem, czy jest zadowolony z zakupu, czy w ogóle jest sens kupować coś takiego czy zostać przy wężu i wiadrach Dodatkowo chciałem myć tym ściany :roll:
        ps. jak ktoś zorientowany w temacie to doradźcie proszę Was co za rozsądne pieniądze kupić, żeby kasa w błoto nie poszła - chodzi o takie ogrodowe mycie auta.

        Komentarz


        • #5
          Od ponad dwóch lat mam najmniejszą myjkę Karcher K 2 Kompakt. Dostałem ją za punkty na BP W zestawie jest lanca jednostrumieniowa i dysza rotacyjna. Dokupiłem tylko zbiornik na pianę. Hałasu za dużego nie robi. Jak myje to załącza się co jakiś czas ale głośna nie jest. Przez te dwa lata śmiga bez problemu, nic się nie psuje. Na początku myłem zwykłym szamponem, później kupiłem pianę Karchera i różnica po umyciu była widoczna. Kilka razy umyłem ciągnik siodłowy i też dała radę. Myślę, że spokojnie starczy taka myjka do przydomowego mycia auta

          Komentarz


          • #6
            każda sie nada. pytanie ile wytrzyma i czy faktycznie bedzie spełniała to co od niej oczekujemy. ale szału to nie zrobi.
            OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

            Auto Detailing: Dream Car Studio
            (znajdź również na fb)

            Komentarz


            • #7
              stefan1818, Kup sobie dobrą końcówkę do węża ogrodowego. Taniej, szybciej, mniej awaryjnie - a efekt ten sam.
              Myjka, by cokolwiek umyła (a nie tylko spłukała pianę z samochodu) musi spełniać dwa kryteria, razem:
              - ciśnienie robocze min. 120 bar (nie mylić z ciśnieniem max. podawanym przez producentów myjek marketowych, które oznacza ciśnienie wyłączenie myjki, a nie ciśnienie pracy)
              - przepływ wody min. 500-600 l.min. - bez tego to masz z węża "wiaterek", a nie strumień wody

              Dobrze, by myjka miała części zamienne i serwis w okolicy. I do tego gwarancję z prawdziwego zdarzenia.
              Myjki z Lidla to tańsze, budżetowe rozwiązania włoskiego Levora. Ich zaletą jest cena i gwarancja. Jest masę w necie tematów, chełpliwych nabywców, którzy uważają je za udane. Bo przecież rozleciała się przed końcem gwarancji, a LIDL wymienił na nową. Hurra !! :|
              Jak ktoś tak lubi...

              Myjki to Karcher od serii 5, Comet, Kranzle, Nilfisk (wyższe serie) i Stihl.
              I niestety trzeba 1000 zł. położyć.
              Ja mam Stihla Re 128plus. Bardzo sobie chwalę. Nie tylko do spłukania piany z samochodu, ale do czyszczenia kostki, mebli ogrodowych, tarasów, kafli w garażu, kosiarki.

              Takie moje zdanie.
              Ja odkładałem (zawsze były inne potrzeby) na myjkę kilka lat. Kupiłem coś co warto kupić i to jeszcze na 2 raty....ale jestem w pełni zadowolony. Choć używam jej krótko, bo od wiosny.

              pzdr

              Komentarz


              • #8
                Rok z Bagien, dobry miales artykul na KA o myjkach
                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                Auto Detailing: Dream Car Studio
                (znajdź również na fb)

                Komentarz


                • #9
                  witachu, Podziękował. :wink:

                  Też bym wolał wydać 300-400 zł. na myjkę.
                  Nie mam złudzeń, a zaprzyjaźniony serwis (brat mojego dobrego kumpla) pozbawił mnie ich definitywnie.

                  I tu mała enegdotka (dla tych co z Łodzi będą wiedzieć gdzie).
                  Otóż ów serwis - działający pod własnym szyldem lat bodaj 5 - powstał w okolicy Castoramy. I temu marketowi zawdzięcza swój ogromny sukces rynkowy.
                  Wiecie dlaczego ?
                  Otóż naprawia to co tam sprzedają: kosiarki, myjki, piły, podkaszarki itp.

                  Niech każdy wnioski wyciągnie sam. :roll:

                  I jeszcze jedno dla zainteresowanych. Porównajcie wagę takiego B@D 1700 W ze Stihlem Re 128 Plus....
                  6 : 20 kg..... :?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Rok z Bagien
                    up sobie dobrą końcówkę do węża ogrodowego. Taniej, szybciej, mniej awaryjnie - a efekt ten sam.
                    Myjka, by cokolwiek umyła (a nie tylko spłukała pianę z samochodu) musi spełniać dwa kryteria, razem:
                    - ciśnienie robocze min. 120 bar (nie mylić z ciśnieniem max. podawanym przez producentów myjek marketowych, które oznacza ciśnienie wyłączenie myjki, a nie ciśnienie pracy)
                    - przepływ wody min. 500-600 l.min. - bez tego to masz z węża "wiaterek", a nie strumień wody
                    żaden wąż ogorodowy nie da ciśnienia nawet najtańszego karchera, w wodociągu jest około 6bar

                    z ciśnieniem roboczym się zgadzam czeto w ofertach czytam o ciśnieniu max a wartość robocza stanoiw około 70% tej wartości

                    z przepływem wody też się nie zgodzę bo bardzo dobra myjka na rynku HD 6,15 ma maxymlany przepływ 560l/h a nie korzystam z maxa i jest naprawdę super ....

                    Myjąc auta na podjeździe, lekko pochyłym wężem ogrodowym bez przesadnego lania wody woda spokojnie wypływa za bramę, myjąc Krecherem hd 6.15 czy 7,65 czy czasem na szybko taki marketowym agroma (cisnienie max 120bar) nigdy nie dopływa do połowy podjazdu, nawet agromy na wąz ogrodowy nie zamienie.

                    Z tymi tanimi myjkami jest taki problem że:
                    1) maja pompy z tworzywa sztucznego ( ideał mosiężna) i ona ma niską trwałość, jest nie reperowalna generlanie, nie lubi długotrwałej pracy ale do umycia samochodu, kosiarki sie nadaje i na pewno ma lepsze ciśnienie niż wodociąg, nie da się nią umyć elewacji w domu, czy 200m2 kostki przed domem bo długotrwałe korzystanie może zabić pompę choć nie zawsze
                    2) całe wyposażenie też jest w wersji eco... mam porównaine dobry karcher 7,65 ma dożo bardziej tandentnego węża niz HD 6,15 ale i cene ma jaką ma o agromie nie bede sie wypowiadał, jedyna jej zaleta ze jest kompaktowa i da sie ja zabrać np. w weekend na działkę
                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                    Komentarz


                    • #11
                      myjka w domu zawsze się przyda jeśli ma być używana sporadycznie bez mega prac to wydatek 500-1000 zł na taką myjkę wystarcza w zupełności.
                      Mastershine - Auto Detailing Studio

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Rok z Bagien
                        powstał w okolicy Castoramy
                        jesli mowa o tej przy Jana Pawła II to chyba mowa o Hilti?

                        Zamieszczone przez Rok z Bagien
                        Też bym wolał wydać 300-400 zł. na myjkę.
                        na początku tez tak sądziłem, ale się nie da. mimo ze bardzo by sie chciało :P
                        Zamieszczone przez gusiak11
                        maja pompy z tworzywa sztucznego ( ideał mosiężna)
                        tylko one sa juz drogie ale pewno warte swoich pieniedzy, tylko czy do mycia dwa razy na miesiac to warto az takie urzadzenie, moze sie marnowac bo nie bedzie w pełni wykorzysttane
                        OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                        Auto Detailing: Dream Car Studio
                        (znajdź również na fb)

                        Komentarz


                        • #13
                          Ok, to dozbieram jeszcze trochę i kupię coś porządniejszego. Nie lubię wywalać pieniędzy w błoto. Warto czasem posłuchać innych 8)
                          ps. nie sądziłem, że te myjki w granicach 200 - 400 to taki chłam :shock:

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez witachu
                            jesli mowa o tej przy Jana Pawła II to chyba mowa o Hilti?
                            Nie, chodzi o Wydawniczą.

                            Zamieszczone przez gusiak11
                            żaden wąż ogorodowy nie da ciśnienia nawet najtańszego karchera, w wodociągu jest około 6bar
                            Nie rzecz w samym ciśnieniu, dobre końcówki do węża potrafią stworzyć dobry strumień wody, w zupełności wystarczający do spłukania samochodu.

                            Ciśnienie robocze myjek do 500 zł to - realne - 80 góra 100 bar.

                            Zamieszczone przez gusiak11
                            z przepływem wody też się nie zgodzę bo bardzo dobra myjka na rynku HD 6,15 ma maxymlany przepływ 560l/h a nie korzystam z maxa i jest naprawdę super ....
                            Masz prawo się nie zgodzić. HD 6.15 to jeden z najniższych modeli Karchera z linii profesjonalnej i to zupełnie inna bajka. Absolutnie nieporównywalna do myjek przydomowych. Tam podane dane są prawdziwe, a sama myjka nie do zniszczenia. Ot łatwo ją można naprawić i dalej będzie działać latami.
                            Stąd sporo ich w używkach.
                            Ich przepływ jest bardzo duży, mimo niskiego (relatywnie) ciśnienia roboczego do max. 150 barów. Robotę robi przepływ, a nie tylko ciśnienie.

                            Co do pomp to się w pełni zgadzam dla okazjonalnych użytkowników w zupełności wystarczy aluminiowa pompa.

                            I jeszcze jedno myjka z silnikiem na 230V nie jest w stanie wytworzyć prawdziwego ciśnienia roboczego większego niż 150 bar.
                            Ów Karcher HD 6.15 ma silnik o mocy 3,1 Kw i max. ciśnienie 150 bar. I to jest wszystko jeśli chodzi o 230V.
                            Chcemy więcej, silnik musi mieć 400V.

                            Poza kupnem nowej myjki dobrą opcją jest przejście się po najbliższych serwisach Karchera, Kranzle, Stihla (szczególnie Karchera) i popytanie o naprawione przez nich używki z linii profesjonalnej HD. Można je wyłapać w cenie poniżej 1000 zł (700-800 zł.), mają nieco zmęczony wygląd, ale jak zostały profesjonalnie naprawione będą latami działać i to nieporównywalnie lepiej do jakiejkolwiek myjki marketowej.

                            pzdr

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez witachu
                              każda sie nada. pytanie ile wytrzyma i czy faktycznie bedzie spełniała to co od niej oczekujemy. ale szału to nie zrobi.
                              w 2008 roku kupiłem myjke firmy powiedzmy optima (była i nima).....do tej pory działa lux tylko do węża miałbym "ale" bo pancerz peka i musiałem zrobic "usztywnienia" - kosztowala ok 150zł. Wiec jak za te $$ spokojnie juz się dawno zamortyzowała
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                piotrek_os, nie powiedziałem ze tanie są złe. wszystko zalezy czego sie chce i jak to ma pracować
                                Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                Poza kupnem nowej myjki dobrą opcją jest przejście się po najbliższych serwisach Karchera, Kranzle, Stihla (szczególnie Karchera) i popytanie o naprawione przez nich używki z linii profesjonalnej HD. Można je wyłapać w cenie poniżej 1000 zł (700-800 zł.), mają nieco zmęczony wygląd, ale jak zostały profesjonalnie naprawione będą latami działać i to nieporównywalnie lepiej do jakiejkolwiek myjki marketowej.
                                o tym nnie pomyslałem. a możesz podać jaki namiar na sprawdzony sklep/serwis gdzie warto sie udac ?
                                OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                Auto Detailing: Dream Car Studio
                                (znajdź również na fb)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez witachu
                                  każda sie nada
                                  ja bardziej do tego i z tym się zgadzam
                                  Do prac czysto amatorskich i od czasu do czasu...do typowa myjka z marketu moze wystarczyc na lata.
                                  A jak ktos juz ma wieksze wymagania to kupuje za tys...itp
                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez piotrek_os
                                    Do prac czysto amatorskich i od czasu do czasu...do typowa myjka z marketu moze wystarczyc na lata.
                                    A jak ktos juz ma wieksze wymagania to kupuje za tys...itp
                                    Oczywiście że tak.
                                    Tylko tu jest spore grono tych, którzy od myjki z marketu wymagaliby tego co mają na myjni bezdotykowej, czyli:
                                    - 550-600l/h
                                    - ciśnienie robocze od 120bar w górę
                                    - wody o temp 65.C
                                    - i chemii w tej wodzie

                                    A tak na prawdę myjka do użytku domowo-garażowego służy jedynie:
                                    - wstępnego zmycia zanieczyszczeń
                                    - podania piany
                                    - spłukania pojazdu

                                    Od czasu do czasu zmyć kostkę, podjazd, czy komorę silnika.

                                    A skoro to tego, to po co sprzęt za więcej niż 1000pln?


                                    Ja mam w pracy myjkę Kranzl nie pamiętam modelu, ale taka "semi-profi" wózek na 4 kółkach - myje wszystko, ale u mnie w robocie jest sporo do mycia - silniki, części metalowe, pompy, siłowniki - pryskamy chemią a potem myjka i jest cacy. Wcześniej miałem Karchera z podgrzewaniem do 130'C 160bar i 800l/min - ale to raczej był masakrator do usługowego mycia ciężarówek i cysterm spożywczych.

                                    Do domu kupiłem BlackDecker (chyba 470pln kosztował, 2200W bodajże)) - zamontowałem na stałe w garażu przy drzwiach, jedynie wymieniłem przewód na dłuższy - 10m i o większej średnicy żeby strat przepływu nie było. Do prac domowych w zupełności wystarczy.
                                    Zasilanie dałem z c.w.u, więc np. zimą przed wjechaniem do garażu "odcinam" nawisy śnieżno błotne, przemywam nadkola itp. Wąż spokojnie sięga, żeby cały garaż zmyć czy podjazd.
                                    Do użytku domowego te do 500pln spokojnie wystarczą.
                                    Jednak we wspomnianym przypadku wydawanie 200pln na w.w. wynalazek to wyrzucenie 200pln w błoto.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      stefan1818, jeśli będziesz kupował myjkę pytaj o silnik indukcyjny oraz pompę minimum aluminiową. Najlepsza jest oczywiście pompa mosiężna.

                                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dorzucę swoje
                                        Kupiłem chyba cztery lata temu Lavor 160 w Lidlu. 160 bar i do chyba 520 L/min. pompa alu) ). Dałem coś ok 500. daje radę. Jest OK. Karcher z takimi parametrami to co najmniej seria 5 lub 6 a to zupełnie inna cena.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja już nie myje karszerami swojego samochodu. Lakier strasznie się niszczy. Miejscami płaty lakieru mi odrywało ze zderzaka. Wole delikatne ręczne mycie.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            :lol:
                                            Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              :lol: :lol:
                                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez ovi
                                                ja już nie myje karszerami swojego samochodu. Lakier strasznie się niszczy. Miejscami płaty lakieru mi odrywało ze zderzaka. Wole delikatne ręczne mycie.
                                                Ty serio piszesz czy to ironia ?

                                                Pytam poważnie.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez stefan1818
                                                  Zamieszczone przez ovi
                                                  ja już nie myje karszerami swojego samochodu. Lakier strasznie się niszczy. Miejscami płaty lakieru mi odrywało ze zderzaka. Wole delikatne ręczne mycie.
                                                  Ty serio piszesz czy to ironia ?

                                                  Pytam poważnie.
                                                  No serio. Kiedyś przywaliłem przy cofaniu w śmietnik. Lakier nie odpadł. Nie popękał. Ale później pojechałem na myjkę i jakie było moje zdziwienie gdy ciśnienie wody zaczęło odrywać z górnej części zderzaka 0,5 cm płatki lakieru. Właśnie w tym miejscu gdzie uderzyłem.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X